Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shufra misterioze e metalit thellë në shkretëtirë

Ajo që filloi si një ndihmë rutinë e botës së egër, mori një kthesë jashtëtokësore për Departamentin e Sigurisë Publike të Utahut, pasi oficerët u ndeshën me një monolit misterioz në mes të Utahut rural.

Oficerët e Departamentit të Aero Bureau të Sigurisë Publike të Utahut po fluturonin me helikopter të mërkurën e kaluar, kur panë një shufër të gjatë metalike të ngulur në shkretëtirë.

“Një nga biologët e dalloi atë, dhe ne thjesht ndodhi që të fluturonim drejtpërdrejt në majë të tij, ne të gjithë u habitëm, si mund të ndodhej ai metal atje?”, tha piloti Bret Hutchings.

“Në mes të shkëmbit të kuq ishte një monolit me shkëlqim, argjend metali që dukej sikur dilte nga toka. Ishte i lartë midis 10 dhe 12 metra. Nuk dukej sikur kishte rënë rastësisht në tokë, por përkundrazi dukej sikur dikush e kishte ngulur aty”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

Si ndikon në trupin nëse bëni not 3 herë në javë?

Dafina Vidishiqi

Çiklizmi dhe seksi: A janë çiklistët dashnorët më të mirë?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...