Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shuhet zjarri mbi fshatin Sellcë të Tetovës

Tetovë, 7 shkurt – Një zjarr sonte vonë kishte kapluar një pjesë të malit mbi fshatin Sellcë të Tetovës ku persona të papërgjegjshëm kanë ndezur zjarr e më pas të njejtin e kanë lënë pa shuar, ndërsa sonte moti i thatë dhe me erë ka ndikuar që i njejti të bartet tek kullosat e thata duke shkaktuar një zjarr të fuqishëm. Falë intervenimit të banorëve të fshatit zjarri është vënë nën kontrollë pas disa ore, ku ka pasur vetëm dëm material si pasojë e djegies.

https://fb.watch/3w4D2LstW9/

Postime të ngjashme

Aleanca për Shqiptarët: Fton Qeverinë të jenë më të përgjegjshëm në parandalimin e rreziqeve nga zjarret

D V

Mickoski niset drejt Koçanit

D V

Bullgaria do të dërgojë ndihmë për shuarjen e zjarreve në Maqedoni

D V

Zaevi: Unë dhe disa ministra jemi nisur drejt Koçanit

D V

Në territorin e Qytetit të Shkupit intervenime për 16 zjarre, të gjithë janë lokalizuar

D V

Po evakuohen personat e palëvizshëm dhe prona pas zjarrit në lokalitetin Pasjak në rajonin e Pehçevës-Dellçevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...