Kosovë

“Shumë fusha mund të përfitojnë nga financimi amerikan”

Zhurnal Ads

Të mërkurën në Beograd, përfaqësuesit ekonomikë të Kosovës dhe Serbisë janë pajtuar për të bashkëpunuar në mënyrë që të ndihmojnë qeveritë e dy vendeve për zhvillimin ekonomik.

Nga shumë projekte të premtuara për financim nga administrata amerikane, turizmi e fusha tjera do të mund të zhvillohen, sipas kryetarit të Odës Ekonomike, Berat Rukiqi.

Ai ka publikuar një listë të projekteve eventuale të financimit amerikan duke filluar me brezovicën, Rugovën, më pastaj fabrikën e baterive, teknologjitë 5G etj.

“Mundesite jane, neve na mbete te zhvillojmë projekte te mira dhe fizibile”, ka shkruar Rukiqi në Facebook.

Emisari amerikan për dialogun, Richard Grenell, në Prishtinë e Beograd pati deklaruar se prioritet amerikan është krijimi i vendeve të reja të punës.

Postime të ngjashme

Kosovë/ Që t’iu njihen kontributet, kjo po ju kërkohet pensionistëve

admin

Ndjekje si në filma, arrestohet Mitrovicasi pasi ikë nga Policia

admin

I përkeqësohet gjendja kreut të Malishevës, Ragip Begaj dërgohet në QKUK

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...