Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Shumë pranë rrugës, si duket magazina e kthyer në laborator kanabisi

Top Channel ka siguruar foton e magazinës së kthyer në laborator droge në fshatin Gjormë të Kurbinit, ku është përfshirë edhe drejtori i Hipotekës, Etmond Stojani.

Drejtori i Hipotekës së Kurbinit, Etmond Stojani është shpallur në kërkim pasi bashkë me një person tjetër kanë kthyer një magazinë në laborator kanabisi.

Pas operacionit policor është arrestuar bashkëpunëtori, Vranicki Hisku, ndërsa policia është vënë në kërkim të Stojanit.

Policia zbuloi magazinën në fshatin Gjormë të Kurbinit, të përshtatur si laborator që shërbente për kultivimin e bimëve narkotike, nëpërmjet ngrohjes me llamba.

Ata gjithashtu kanë sekuestruar edhe një armë zjarri pushkë me dylbi të montuar. Gjatë kontrollit të ambientit u sekuestruan 205 bimë kannabis sativa të kultivuara në vazo.

Në ndërtesë u konstatua  një lidhje e paligjshme e energjisë elektrike, e cila shërbente për furnizimin me energji të pajisjeve si llamba, aspirator, filtra ajrimi etj, që ndihmonin në kultivimin dhe rritjen e bimëve narkotike.

Postime të ngjashme

Sanksionohen 106 shoferë në Saraj

Zekirija Haxhiu

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Dafina Vidishiqi

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...