Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Shumë teknologji moderne në Galanë e Festës së Pranverës 2021

Më 7 shkurt në Pekin u organizua konferenca e shtypit për Galanë e Festës së Pranverës të vitit 2021 nga Grupi Mediatik i Kinës (CMG). Personat përkatës folën mbi karakteristikat e kësaj shfaqjeje dhe teknologjitë që do të përdoren në të.

Sipas tyre, Galaja e Festës së Pranverës do të paraqitë bukurinë e elementeve kineze, të kulturës së kombësive dhe të qytetërimeve botërore. Për shkak të masave të kontrollit të epidemisë, disa artistë nga vendet e tjera s’mund të shkojnë në Kinë, prandaj CMG-ja do të përdorë teknologjinë e videos cloud për të mundësuar interpretimin e tyre.

Postime të ngjashme

Ngjarjet në Kosovë dhe kufiri me Serbinë në vitin 1879

D V

Koncert i parë solistik nga Laura Krliu

Z H

Ganiu nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve pjesmarrës në “Folk Fest 2021”

Z H

Artistët e ansamblit në rrugën drejt suksesit të radhës

D V

Mbrëmje koncerti me Korin e përzier të Filarmonisë së Kosovës sonte në “Verën e Ohrit”

Z H

Pezullohet nga pozita drejtori i QKK-së, Arben Zharku

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...