Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Shumë yje në garë për çmimin e shekullit

Më 27 dhjetor në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe do të ndahet çmimi “Futbollisti i Shekullit 21”. Komisioni i “Global Soccer Awards” ka listuar 28 kandidatë që mund ta fitojnë çmimin prestigjioz.

Në mesin e këtyre kandidatëve janë edhe Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Për konkurrentë tjerë do t’i kenë edhe emrat e tjerë të mëdhenj, si fenomenin Zinedine Zidan, Andry Shevchenko, Muhamed Salah, etj., raporton Gazeta Express.

Pritet një garë shumë e fortë jo vetëm mes Ronaldos dhe Mesit, por dhe ikonave të futbollit si Zidan, Ronaldo, Kaka, Ronaldinjo, Shevchenko, ku këta të fundit shkëlqyen në dekadën e parë të këtij shekulli.

Në këtë listë janë përfshirë dhe Kilian Mbappe, Mohamed Salah, Robert Levandovski, Neymar, Luka Modric, e shumë yje tjerë.

Postime të ngjashme

Notat e lojtarëve: Republika Çeke 0-1 Anglia, paraqitje e mirë e Grealish

Dafina Vidishiqi

Kroacia fiton ndaj Skocisë dhe siguron pjesëmarrjen në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

Me fitore ndaj Republikës Çeke, Anglia e mbyll fazën grupore si lider

Dafina Vidishiqi

Ka përfunduar Evropiani për Dembele, ai do të operohet dhe do të mungojë së paku tre muaj

Dafina Vidishiqi

Kroacia dhe Skocia po luajnë baras pas 45 minutave të para

Dafina Vidishiqi

Sterling e kalon Anglinë në epërsi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...