Agjencia Zhurnal.mk

Shyhrete Behluli emocionohet nga një befasi e këndshme që mori

Shyhrete Behluli tejet e emocionuar nga vargjet e thurura për të.

Shyhrete Behluli ka ndarë një dedikim kushtuar saj.

Shyhrete Behluli është emocionuar shumë nga vargjet që halla e saj ia kushtuar asaj, shkruan lajmi.net. Poezia që i kushtohet këngëtares është shkruar me 6 dhjetor të vitit 2019 në Prishtinë

Legjendës së Mushtishtit (Shyhrete Behluli)

I

Tuj pushu nën hije t’blinit

Flladi m’sjell një zë t’bilbilit

Kush shëron plagën e shpirtit

Veq legjenda e Mushtishtit

II

Me të, dita fillon mbarë

Në cdo vend ku ka shqiptarë

Kënaqësinë na dha sa mot

Përgjithmonë, bekoje Zot

III

Të gjithë brezat pa dallim

Për të janë, plot admrim

S’e ndal “DASMËN” e jetës

Vetëm famën lë pas vetes

IV

Mbi të s’bjen as terri i ntës

Ajo i jep ndriqim dhe flakës

Meteor në qiell t’pa anë

Me këngë ëmbëlsonë dynjanë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...