Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Si anija, edhe kamioni i të njëjtës kompani bllokon rrugën në Kinë

Një kamion që mbante një kontejner të kompanisë “Evergreen”, bllokoi një rrugë afë Nanjing.

Një kamion, që mbante një kontejner i kompanisë “Evergreen”, bllokoi një rrugë pranë Nanjing në Kinë.

Pamjet e regjistruara nga një kamer sigurie u bënë virale dhe u shpërndanë nga shumë përdorues të rrjetit social kinez Weibo.

Ata e krahasojnë atë që ndodhi me bllokimin e trafikut në kanalin e Suezit, të martën pasi anija e së njëjtës kompani u përplas.

Pavarësisht se mbante një kontejner të kompanisë Evergreen, e njëjta kompani përgjegjëse për anijen, kamioni nuk kishte asnjë lidhje me incidentin tjetër në Kanalin e Suezit. Kompania tajvaneze tha se nuk merren me transportin tokësor në territorin e Kinës.

Postime të ngjashme

Kreu i BionTech optimist: Vaksina jonë, efikase kundër variantit Delta!

Bekim Laçi

OKB kërkon nga Irani të garantojë të drejtat e avokatëve, gazetarëve, shkrimtarëve dhe artistëve

Bekim Laçi

Pas Biden, Blinken kthehet në Evropë për të mbështetur unitetin perëndimor, ja sfida kryesore

Bekim Laçi

Rusia të shtëna paralajmëruese ndaj luftanijes britanike

Bekim Laçi

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...