Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Si dështoi transferimi i Benzemas në Man Utd

Manchester Unitedi ishte i interesuar për sulmuesin Karim Benzema para shumë viteve gjatë kohës kur sulmuesi ishte pjesë e Lyonit.

Sidoqoftë, “Djajtë e Kuq” asnjëherë nuk ishin afër të nënshkruajnë me francezin, ngase ky i fundit nuk ishte i hapur, përcjellë lajmi.net.

Presidenti i Realit, Florentino Perez bëri çmos dhe ia doli ta transferonte Benzeman, i cili ka treguar vetën ndër vite.

Benzema ka shënuar rreth 273 gola në 546 ndeshje, duke fituar katër tituj të Ligës së Kampionëve dhe tri tituj të La Liga-s.

33-vjeçari vazhdon të jetë një ndër yjet më të rëndësishëm dhe do jetë çelësi për skuadrën e Zinedine Zidanes që do përballen me Liverpoolin e Ligës së Kampionëve.

Vetëm konsiderata e kalimit te Benzemas te Unitedi do ishte interesante, ngase do luante pranë shumë yjeve si Wayne Rooney.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...