Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Si do të zhvillohet mësimi online/ Vendimi i komitetit teknik për të mos hapur universitetet të paktën 1 muaj

Zhurnal Ads

Studentët po lënë rezidencat studentore.

“4 ditë para nisjes së vitit të ri akademik, komiteti teknik i ekspertëve mori vendimin që muaji i parë i mësimit të zhvillohet në distancë e si rrjedhojë me mbylljen e auditoreve do të mbyllen dhe konviktet”.

Por drejtuesit e Fakulteteve të cilët ishin të përgatitur për mësimin e kombinuar, tregojnë se nuk janë njoftuar zyrtarisht dhe se urdhrin e Ministrisë së Shëndetësisë e kanë mësuar nëpërmjet medias.

Kjo ishte surprizë. Duhet të punojmë intensivisht për të ribërë orarin dhe për të njoftuar studentët. Do të bëjnë mësim me një platformë të unifikuar që është Microsoft Teams.

Edhe pse dyert e universiteteve kanë qenë të hapura deri më sot që studentët të mbyllnin vitin e shkuar akademik. Një fundjavë para fillimit të vitit të ri mësimor, të rinjtë nga rrethet kanë mbushur terminalet e autobusëve për tu kthyer në vendlindje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Topalli tregon se ku ndryshon nga Rama, Meta dhe Basha: Në 20 e ca vite kam çuar vetëm rrogën

S.B.

Transportonte 12 sirianë të paligjshëm me autobus, arrestohet 25-vjeçari në Lezhë

admin

Shqipëri, shifër rekord vdekjesh javën e shkuar: 35 viktima nga Koronavirusi

admin

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

admin

Cakaj telefonatë me Ministren për Fqinjësinë Evropiane: Shqipëria synim për t’u bërë anëtare e Këshillit të Sigurimit

S.B.

Presidenca nis fushatën e LSI: Bahri Shaqiri iku sepse do kandidojë në Durrës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...