Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Si duket njeriu pas një dite pune në një temperaturë prej minus 49 grad/celsius?

Një grua amerikane postoi një foto të burrit të saj në Reddit pasi kaloi ditën duke punuar në atë që ajo tha -57 gradë Fahrenheit.

Dhe meqenëse Fahrenheit përdoret për të treguar temperaturën në SHBA, kjo, e llogaritur në gradë Celsius, do të ishte rreth -49,4.

Fotoja tregon se burri, megjithëse është i mbështjellur mirë me rroba, ka një fytyrë të kuqe nga të ftohtit dhe flokët, mjekrën, mustaqet, vetullat dhe qerpikët e tij janë të ngrirë, transmeton Telegrafi.

Gruaja që postoi foton në komente shpjegoi se si burri i saj punon në mirëmbajtjen e fermave me erë në Dakota Veriore.

Shumë shprehën admirim për burrin që punon në temperatura kaq të ulëta, dhe disa punëtorë që punuan në kushte të ngjashme dolën përpara dhe ndanë përvojat e tyre.

Njëri përshkroi se nuk ndiente asnjë pjesë të fytyrës përveç skajeve të mustaqeve që preknin buzët.

Postime të ngjashme

Fotot e dasmës; Mbesa e Dianës martohet me milionerin 62-vjeçar

D V

Zbulohen për herë të parë sekretet e bërthamës së Marsit

D V

E pazakontë, babai i Meghan Markle do të hedhë në gjyq të bijën dhe princ Harryn për këtë arsye

D V

Ajo vendosi kamera në dhomë për të parë macet, por filmoi pronarin: Ai hyri në dhomën e gjumit dhe nuhati veshjet e saj

D V

102-vjeçari mund koronavirusin

D V

Shimpanzetë për herë të parë në histori sulmojnë dhe vrasin gorillat në natyrë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...