Si i humbi Firmino 45 mijë funte, duke e lënë Manen të shënonte

Është zbuluar se Roberto Firmino humbi 45,000 funte, pasi lejoi bashkëlojtarin e tij të skuadrës te Liverpooli, Sadio Mane të shënonte kundër Stoke City në vitin 2017.

 

Sipas një raportimi të atij nëntori nga Football Leaks: The Dirty Business of Football , braziliani fitoi një pagë bazë prej 68,085 funtesh në atë kohë, por gjithashtu iu ofruan bonuse bazuar në numrin e golave ​​që ai shënoi.

Këtu flitet të jenë 25,000 për secilin nga pesë golat e tij të parë, 45,000 për të arritur dhjetë dhe 65,000 nga 11 e tutje.

Image Credit- PA Images

Dhe në atë pasdite të veçantë në bet365 Stadium, Firminos iu paraqit mundësia e përsosur për të futur në xhep atë bonus të dytë.

Në minutën e 17 -të, Mane vërshoi drejt portës, duke e kapur topin para portierit të Potters, Lee Grant. Sidoqoftë, ky i fundit arriti të prekë topin me majën e gishtave në përpjekjen e reprezentuesit senegalez, që do të thotë se topi u ngadalësua ndërsa po ecte drejt rrjetës.

Firmino ishte në një pozitë të shkëlqyeshme për ta futur topin në rrjetë, por zgjodhi të mos e bënte, duke e lejuar atë të kalonte mbi vijë pa ndonjë përfshirje të tij.

“Firmino mund të kishte marrë me lehtësi golin e Manes”, shkroi gazetari i BBC Sport, Raj Chohan në Twitter në atë kohë.

Pika e Chohan është e qartë. Firmino ka fituar një reputacion fantastik për rolin e tij punëtor, krijues në anën e Jurgen Klopp. Gjatë gjashtë viteve të tij në Anfield, 29 -vjeçari ka bërë 214 paraqitje, duke shënuar 67 herë dhe duke regjistruar 42 asistime.

Ai ishte gjithashtu pjesë e skuadrës që fitoi Ligën e Kampionëve në vitin 2019 dhe Ligën Premier dymbëdhjetë muaj më parë. 

Related posts

Kane: Të humbësh në finale është ndjenja më e keqe në botë

Z H

Atalanta dëshiron 60 milionë euro për Romeron

D V

Real Madridi do të transferojë një mbrojtës qendror, ka pesë emra në listë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com