Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Si i mori jetën Covid të riut nga Likova, nuk vuante nga sëmundje, për 6 ditë mjekohej në kushte shtëpiake

Kumanovë, 31 tetor – Mëngjesin e sotëm një 27 vjeçar ka humbur jetën nga virusi korona. I riu nga Komuna e Likovës është një prej viktimave më të reja në moshë që ka humbur betejën me këtë virus. Institucionet shëndetësore kanë informuar se 27 vjeçari, i cili është dërguar në Klinikën Infektive në gjendje të rëndë shëndetësore, nuk ka vuajtur nga sëmundje kronike.

Viktima paraprakisht ishte kuruar për 6 ditë në shtëpi, nën vëzhgim të mjekut amë, më pas është shtrirë në repartin infektiv në spitalin e përgjithshëm në Kumanovë, prej ku për shkak të komplikimit të gjendjes shëndetësorë e kanë transferuar në Klinikën Infektive në Shkup.

Postime të ngjashme

Korrupsioni sjell prapambetje demokratike, Maqedonia e 111-ta në botë

D J

KOALICIONET SHQIPTARO-MAQEDONASE/ Interesi zgjedhor i fashit gjitha pengesat

D J

Zyberi: Ideja për Kryeministër shqiptar nuk është shuar

D J

Dhuna në familje rrallë përfundon në gjykatë

D J

Carovska: Shkollat profesionale me profile të hapura sipas nevojave të tregut të punës

D J

Deputetët do t’u parashtrojnë pyetje kryeministrit dhe ministrave

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...