Bota

Si iu përkeqësua niveli i oksigjenit presidentit Trump, mësoni detaje të reja

Niveli i oksigjenit i Presidentit Donald Trump ra me shpejtësi të premten në mëngjes, duke nxitur shqetësime për shëndetin e tij, tha shefi i stafit i Shtëpisë së Bardhë, Mark Meadoës të shtunën në mbrëmje. Në një intervistë me nikoqirin e Fox Neës Jeanine Pirro, Meadoës tha se ai dhe mjeku i Shtëpisë së Bardhë Dr. Sean Conley ishin “realisht të shqetësuar” nga gjendja e Trump të premten në mëngjes pasi ai u diagnostikua me Covid-19.

“Ai ka bërë një përmirësim të pabesueshëm nga dje në mëngjes, kur unë e di se një numër prej nesh, mjeku dhe unë, ishim shumë të shqetësuar,” tha Meadoës.
“Gjëja më e madhe që ne shohim është se pa ethe tani, dhe me të që shkon vërtet mirë me nivelet e tij të ngopjes me oksigjen … Dje në mëngjes, ne ishim vërtet të shqetësuar për këtë. Ai kishte ethe dhe niveli i oksigjenit në gjak i kishte rënë shpejt ”.

Presidenti thuhet se mori oksigjen shtesë të premten në Shtëpinë e Bardhë kur ai kishte vështirësi në frymëmarrje, sipas The New York Times dhe Associated Press. Ai u transferua në Qendrën Kombëtare Mjekësore Ushtarake Ëalter Reed atë ditë më vonë.

Shtëpia e Bardhë nuk pranoi të komentojë kur kontaktohet nga CNBC.
Mjeku i Shtëpisë së Bardhë Dr. Sean Conley dhe Dr. Sean Dooley, një pulmonolog në Walter Reed, u tha gazetarëve të shtrunën në mëngjes se presidenti nuk po përdorte oksigjen shtesë dhe nuk po kishte vështirësi në frymëmarrje. Mjekët nuk do të komentonin nëse Trump kishte marrë oksigjen shtesë në ndonjë moment.

Një burim i njohur me gjendjen e Trump tha për NBC News se disa nga shenjat vitale të presidentit atë mëngjes treguan se koronavirusi mund të përparonte përtej sëmundjes së lehtë.

Postime të ngjashme

Gjermania ndryshon ligjin për mbrojtjen nga infektimet

S.B.

Kanada, policia arreston të dyshuarin për vrasje me thikë gjatë Halloween-it në Quebec

T E

Stoltenberg e përshëndeti zgjedhjen e Bajdenit president i SHBA-së

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...