Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Si kurrë më parë, Mercedes-AMG GT Black Series thyen rekordin e Lamborghinit

Muajin e kaluar, Mercedes-AMG GT Seri e Zezë garoi në pistën e famshme të garave, ku u vlerësua pasi vendosi një kohë rekord të saj.

Ndërsa sot, prodhuesi gjerman i automobilave njoftoi se me të vërtetë kishte kapur rekordin e xhiros së makinës së prodhimit në një kohë prej 6 minutave, e 43 sekonda, në pistën e gjatë 20 kilometra.

Mercedes-AMG GT i theu rekordin Lamborghini Aventador SVJ, i cili ishte vetëm 1 minutë e 35 sekonda më i ngadalshëm.

Koha u certifikua në mënyrë të pavarur nga një kompani e quajtur Wige Solutions, e cila siguron kohën, videon dhe shërbime të tjera për industri të ndryshme, përfshirë motorsportet.

Postime të ngjashme

Volkswageni paralajmëron modelin e ri me të cilin do të vendosë standarde të reja

S.B.

Teslas i bie vlera

S.B.

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...