Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Si lindi në taksi shtatzëna nga Velesi

Veles, 29 shtator – Para spitalit të Velesit një grua në taksi ka lindur foshnjën e saj. Mjekja Vesna Nedellkovska Nikollova që është edhe zëdhënëse e spitalit tha se foshnja është e gjinisë mashkullore dhe se nëna është në gjendje të mirë shëndetësore.

“Gruaja e cila ka lindur në taksi menjëherë është ndihmuar nga infermierja e Repartit të fëmijëve e cila ka shkuar për në punë, dhe më pas kanë ardhur edhe dy infermiere nga Reparti i Akusherisë të cilat kanë ndihmuar të lind. Bëhet fjalë për foshnjë e gjatë 50 centimetra dhe e rëndë 3.2 kilogramë. Edhe nëna edhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore”, tha mjekja Nedellkovska Nikollova.

Nëna dhe foshnja momentalisht ndodhen në Repartin e Akusherisë në spitalin e Velesit.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...