Agjencia Zhurnal.mk

Si në filmin “Transformers”, roboti 18 metërsh bën hapat e parë në Japoni

Një robot 18 metra i gjatë që është ndërtuar duke u inspiruar në filmin e animuar Mobile Siut Gundam, ka bërë hapat e parë.

Kjo makineri gjigante është një robot humanoid, që jemi mësuar t’i shohim në filmat Pacific Rim dhe Transformers.

Roboti është ndërtuar si pjesë e një atraksioni të ri në Yamashita Pier nga inxhinierët e Gundam në Portin e Yokohamas.

Në videon e publikuar më poshtë shihen inxhinierët duke kryer testet rutinore, ku roboti lëviz gjurin por që shihet se i mungon koka kësaj makinerie e cila pritet të kompletohet në ditët në vijim.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!