Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Si një turbinë: Ky është tingulli i jashtëzakonshëm i Audi e-tron GT

Makina tjetër elektrike nga Audi tingëllon si një përzierje e një turbine futuristike dhe një filmi fantashkence.

Një makinë e re elektrike Audi pritet të dalë nga linja e montimit në fund të vitit: Audi e-tron GT. Është prodhuar nga Audi Böllinger Höfen në sitin Neckarsulm. Tani, prodhuesi gjerman i automobilave ka paraqitur tingullin e kësaj makine, transmeton Telegrafi.

Në pjesën e përparme të makinës elektrike, këmbësorët dhe çiklistët paralajmërohen nga sistemi paralajmërues i automjetit akustik (AVAS). Me një paketë zanore të disponueshme opsionalisht, ka edhe një altoparlant të dytë, më të madh në pjesën e pasme. Ekziston edhe tingulli artificial i makinës në brendësi.

Për fat të keq, Audi nuk e ngarkoi klipin në lidhje me modelin e zërit në vetë YouTube, por një tjetër përdorues i YouTube e bëri atë për prodhuesin gjerman. Tingulli i e-tron Gran Turismo mund të dëgjohet në videon e mëposhtme.

Nëse shoferi i e-tron GT shtyp pedalin e gazit, prodhohet një tingull që të kujton një turbinë futuristike nga një film i trilluar shkencor. Se si tingëllon tingulli artificial në të vërtetë varet nga shpejtësia dhe pozicioni i pedalit të gazit.

Asnjë detaj teknik nuk është botuar ende

Është ende e paqartë se cilat janë pajisjet dhe detajet teknike të automjetit të serisë e-tron GT. Audi ende nuk ka publikuar ndonjë informacion për këtë.

Mendohet se kjo makinë përshkon një distancë prej 400 kilometra me një mbushje të vetme.

Postime të ngjashme

Volkswageni paralajmëron modelin e ri me të cilin do të vendosë standarde të reja

S.B.

Teslas i bie vlera

S.B.

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...