Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Si paraqitet situata në spitalet e Kosovës, 844 pacientë me COVID të shtruar, 38 në gjendje të rëndë

844 pacientë me koronavirus po trajtohen aktualisht në spitalet e Kosovës.

QKUK njofton se 700 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, ndërkohë që 38 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 674 janë duke marrë trajtim me oksigjeno-terapisë.

Kujtojmë se sot në Kosovë nisi vaksinimi i të moshuarve në shtëpitë e pleqve, si dhe të të sëmurëve me dializë.

Postime të ngjashme

Haxhiu: Shqipëria mund ta padisë Serbinë për gjenocid në emër të Kosovës

Dafina Vidishiqi

Përfundon takimi Kurti-Macron, zv.kryeministrja Emilija Rexhepi tregon çka u bisedua

Dafina Vidishiqi

Brenda dhe jashtë pallatit Elysee, takimi Macron-Kurti

Dafina Vidishiqi

Apeli miraton pjesërisht mocionet e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, kërkon nga ZPS version të korrigjuar të aktakuzës

Dafina Vidishiqi

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Dafina Vidishiqi

Kurti në Paris: Kosova synon aspiratat demokratike dhe evropiane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...