Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Si pësuan humbje prej 10 mln euro, pikëpagesat rrugore gjatë Pandemisë

Shkup, 22 janar – Miliona euro më pak janë grumbulluar te pikëpagesat rrugore gjatë vitit 2020, njoftojnë për gazetën Lajm nga Agjencia për Rrugë Shtetërore.

Sipas tyre, rënia e madhe është shënuar që nga fillimi i pandemisë, kur për shkak të orës policore ka rënë dukshëm numri i veturave që kanë lëvizur nëpër autostrada.

Nga kjo Agjenci për mediumet maqedonase kanë precizuar se humbja gjatë kohës së pandemisë është afër 10 milionë euro.

Mirëpo, edhe përkundër kësaj rënie, Agjencia për Rrugë Shtetëror mbetet kompania më profitabile në pronësi shtetërore në Maqedoninë e Veriut, me 47 milionë euro profit të realizuar vjetor.

Postime të ngjashme

Gashi: Alternativa do të hynte në Qeveri, por pa BDI-në

R Zh

Musliu: Në Maqedoni nga viti 1990 gjithmonë diçka është tensionuese

T E

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...