Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Si stërviten truprojat e presidentëve dhe personave të famshëm?

Truprojet kalojnë një trajnim intensiv për të qenë të gatshëm për të mbrojtur njerëz të famshëm, CEO dhe politikanë.

Firma e sigurisë Global Threat Solutions ka mbrojtur persona si Joe Biden dhe Kamala Harris dhe pret trajnime për truprojat e rinj që përpiqen të futen në këtë fushë.

Business Insider ndoqi pesë rekrutë të rinj në një trajnim tre-ditor në Long Island, NY.

Ndërsa mësojnë formacione, si të planifikojnë skenarë emergjentë dhe si të kërkojnë vendet para çdo detaji sigurie, ata bëhen gati të vendosin jetën e tyre në rrezik për klientët e tyre.

Ata mësojnë si të qëndrojnë pranë personave që janë duke i ruajtur, si të mbajnë armën, në çfarë pozicioni të qëndrojnë dhe të jenë të gatshëm në çdo moment për ndërhyrje.

Truprojat mësojnë po ashtu si t’a largojnë personin që po e ruajnë nga vendi i rrezikut sa më shpejtë që të jetë e mundur. Paga e tyre sillet nga 100 mijë deri në 200 mijë dollarë.

Postime të ngjashme

Analisti sportiv turk thyen me çekiç frigoriferin në emision

S.B.

Destinacionet që janë ndryshe nga ato që shohim në broshura

S.B.

Rekord, burri nga Nepali u ngjit në Everest për herë të 25-të

S.B.

Senatori drejtonte veturën gjatë takimit në ‘Zoom’, por vendosi një sfond virtual dhe mendoi se askush nuk do ta kuptonte

S.B.

Një shenjë që imuniteti juaj është dobësuar: Ka të bëjë me shkuarjen në tualet dhe nuk është e njëjtë për të gjithë, por zgjidhja është e lehtë!

S.B.

Gruaja e zemëruar godet me kokë një xham të dyqanit – jo çdo gjë shkoi mirë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...