Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Si ta bëni pataten të pjekur perfekt? Duhen tre veprime

Sam Richards, pronari 22-vjeçar i një blogu gatimi në Instagram, ka treguar se ai përgatit patate të pjekura në mënyrë të përkryer

Ai i përgatit në tre hapa, gjë që kërkon kohë, por kur përfundon pjekja janë jashtëzakonisht e shijshme, transmeton Telegrafi.

Patatet krokante dhe të freskëta të pjekura janë një shtesë e pashmangshme në mishin e pjekur për drekën, por nuk është e lehtë të arrihet që të jenë krokante nga jashtë dhe të buta nga brenda.

Kuzhinieri amator 22-vjeçar, Sam Richards, i cili drejton blogun e tij të kuzhinës me pseudonimin @Sams_Scranz në Instagram, thotë se duhet shumë pak përpjekje për të arritur deri te kafshata e përsosur.

Deri më tani, receta e Samit është pëlqyer nga mijëra njerëz në rrjetet sociale, shkruan Metro.

Ja si e përgatit ai:

Pritini patatet në copa më të vogla, me madhësinë e një kafshate, ndërkohë zieni ujë në një tenxhere.

Shtoni kripë dhe kur të vlojë, shtoni patatet, pastaj zieni për 5 deri në 7 minuta.

Shkundni mirë kulluesen disa herë që të kullojë plotësisht.

Postime të ngjashme

Pite shtëpie me rozmarinë dhe vaj ulliri – Receta e shijshme

Dafina Vidishiqi

Krem karamel i ftohtë në tavë – Ëmbëlsira e ditës

Dafina Vidishiqi

Salcë kosi me arra – Shoqëuesi perfekt për çdo vakt

Lea Muslija

Krem karamel i ftohtë në tavë – Ëmbëlsira e ditës

Lea Muslija

Makarona të pjekura me djathë feta

Dafina Vidishiqi

Patëllxhan të pjekur me qumësht dhe vezë – Receta tradicionale

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...