Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

Zhurnal Ads

Ky truk ndihmon që freskia dhe shija e kaçkavallit të ruhen perfekt edhe deri në 14 ditë

Kaçkavalli dhe lloje të ndryshme të djathërave janë një ndër artikujt më të shpeshtë në frigoriferin tonë dhe zakonisht i blejmë në paketime më të mëdha, mirëpo si t’ia bëjmë kur thjesht nuk na hahet dhe mbetet ashtu të qëndrojë?

Ekziston mënyra që t’ia zgjasni afatin e përdorimit, t’ia ruani shijen, të shmangni mykun dhe ndryshimin e ngjyrës, madje shumë thjesht dhe lirë, transmeton Telegrafi.

– E gjitha që duhet të bëni është që ta nxirrni kaçkavallin nga folia e tij, ta vendosni në kuti plastike ushqimi me kapak (më mirë është që madhësia e enëve të përputhet me madhësinë e copës së djathit) dhe afër të vendosni një kokërr sheqeri!

Kushtoni kujdes vetëm që sheqeri dhe djathi të mos preken.

Ditët e ardhshme kur ta hapni kutinë, do të shihni që sheqeri ka filluar të shkrihet – kështu ndodh për shkak që sheqeri thith gjithë lagështinë dhe pengon shfaqjen e mykut në djathë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bukë e fërguar me spinaq dhe djathë

S.B.

Dilema kulinare: Maja e thatë apo e freskët – cila përdoret për bukë dhe cila për pasta

S.B.

Peshk për fundjavë? Disa mënyra si të shmangni aromën e keqe

S.B.

Bukë e fërguar me spinaq dhe djathë

S.B.

Turshi që do ta mbani gjatë në mend: Pjekja e specave djegës me mjaltë janë shije e vërtetë dimërore!

S.B.

Bukë të pjekura me Qepë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...