Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Si t’i piqni patatet në mikrovalë

Zhurnal Ads

Pos nxehjes së ushqimit dhe përgatitjes së kokoshkave, mikrovala mund t’ju shërbejë edhe për përgatitjen e patates së shijshme të pjekur

Pataten lajeni mirë, shpojeni me pirun, pastaj futeni në furrën e mikrovalës.

Aktivizoni mikrovalën në 5 minuta, pastaj rrotulloni patatet me peshqir letre.

Patatet ktheni sërish në mikrovalë dhe piqni edhe 2 – 3 minuta, transmeton Telegrafi.

Kur të piqen, ndani patatet përgjysmë, qitni kripë dhe piper sipas shijes, pastaj shtypni pak me pirun.

Mund t’i shtoni edhe kaçkavall të grirë në rende, sipas dëshirës.

Pastaj ktheni patatet në mikrovalë edhe një minutë, në mënyrë që kaçkavalli të shkrihet.

Për udhëzime më të hollësishme shikojeni videon.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gabimet më të shpeshta kur i qëroni dhe i copëtoni pemët dhe perimet

admin

Mish pule me oriz

S.B.

Torte me biskota

Z H

Smoothie kundër plakjes

S.B.

Pappardelle vegjetariane

Z H

Ëmbëlsirë zvicerane: Shkrihet në gojën tuaj dhe është gati për 10 minuta – ju do ta adhuroni!

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...