Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Si u keqpërdorën të dhëna nga qytetarët për të marrë kredi të shpejta

Shkup, 3 mars – Disa qytetarë nga lindja e vendit, të mashtruar përmes rrjeteve sociale, në emër të tyre, një grup mashtruesish morën kredi të shpejta dhe viktimat madje u dhanë paratë në dorë.

Qytetarët u mashtruan përmes Facebook ose Messenger, duke u dhënë atyre fotokopje të kartave të identitetit, llogarive të transaksioneve dhe kartave elektronike të shëndetit.

Mashtruesit morën paratë nga llogaritë e tyre dhe ua dhanë autorëve përmes ndërmjetësuesve, duke mos ditur që paratë në llogaritë e tyre vinin nga kreditë e shpejta të miratuara.

Policia apelon që të mos bien pre e mashtrimeve të tilla dhe qytetarët të mos japin të dhënat e tyre personale, dhe nëse ata ishin shënjestër e mashtruesve të raportojnë në polici.

Rasti është duke u hetuar.

Postime të ngjashme

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

Zaev e Spasovski u’a urojnë muajin e Ramazanit besimtarëve musliman

Z H

Qeveria do ta mbajë seancën e 65-të

Z H

28 shkelje të orës policore, 431 gjoba për mosmbajtje të maskës

Z H

Intervistë ekskluzive me Besa Ademin: A do të kthehet besimi i qytetarëve në sistemin gjyqësor?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...