Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Sidnei regjistron natën më të nxehtë të nëntorit

Zhurnal Ads

Sipas BB, qyteti australian regjistroi temperaturën ditore të dielën prej 40 gradë Celsius.   Nxehtësia ka nxitur Shërbimin e Zjarrfikësit të New South Wales të lëshojë një ndalim total të zjarrit për shumicën e pjesëve lindore dhe veri-lindore të shtetit.   Lidhur me këtë rast, zjarrfikësit po luftojnë me dhjetëra zjarre në shtet, derisa temperaturat gjatë fundjavës janë rritur gjithashtu në pjesë të tjera të vendit, përfshirë në Australinë e Jugut dhe të Victorias.   Temperaturat e mbrëmjes në Aeroportin e Sidneit tani kanë rënë më 25 gradë Celsius, thanë raportet lokale.   Moti më i nxehtë pritet përsëri nga e marta, pavarësisht se fillimi zyrtar i stinës së verës është edhe disa ditë më tej. 

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Presidenti i Azerbaixhanit dhe Kryeministri i Armenisë flasin për luftën në Nagorno-Karabak

admin

Policia bashkohet me protestuesit kundër izolimit

admin

Çfarë parasheh marrëveshja tregtare BE-Britani e Madhe?

S.B.

Evropa ende ka nevojë për SHBA-në dhe NATO-n, thotë ministrja gjermane

S.B.

Berlini dhe Roma solidaritet me Vjenën: Europa dënon aktin frikacak, jemi me Austrinë

T E

Pritet ndryshimi i politikave amerikane të imigracionit brenda 100 ditëve

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...