Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Sigurohuni që zëri juaj të dëgjohet”, Dua Lipa ka një apel për amerikanët

Dua Lipa bën thirrje që të gjithë qytetarët amerikanë të dalin sot në votime.

Sot në Amerikë po mbahen zgjedhjet, në të cilat po garojnë dy kandidatë për president, Donald Trump dhe Joe Biden.

Shumë prej fytyrave publike tash e sa muaj i kanë deklaruar publikisht preferencat e tyre në këto zgjedhje.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, tash e sa herë ka dalë haptas me postime që e përkrahin Joe Biden.

Ajo ka shkëputur një pjesë nga bashkëbisedimi me Bernie Sanders dhe me atë video apelon tek qytetarët që ta shfrytëzojnë sot të drejtën e votës.

“VOTONI ️ Në bisedë me @Berniesanders
Sot eshte dita!! Nëse nuk keni votuar tashmë, ju lutemi bëjeni SOT! Sigurohuni që zëri juaj të dëgjohet. Bëni atë që është e drejtë dhe votoni # BidenHarris”, ka shkruar ajo.

https://www.instagram.com/tv/CHImtYqHfO9/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Ndryshe, meqë kohën e fundit nuk ka qenë aktive me koncerte, për shkak të pandemisë, Dua Lipa po përgatitet për një koncert virtual.

Po ashtu, artistja pritet që së shpejti ta sjellë videoklipin e këngës së re.

https://www.instagram.com/p/CHGRryNHQGD/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Postime të ngjashme

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

Detaji i veçantë në klipin e ri të Bebe Rexhës, që mori vëmendjen e shikuesve

S.B.

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

S.B.

Rita Ora me dukje shumëngjyrëshe me koleksionin e ri nga “Gucci”

S.B.

Bebe Rexha publikon baladën e re “Sabotage”

S.B.

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...