Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sijarto për vizitë në Shkup, me vete sjell vaksina për policinë

Shkup, 12 maj – Shkup – Ministri për Punëve të Jashtme dhe Tregti të Hungarisë, Peter Sijarto, sot do të qëndrojë për vizitë njëditore në vend, me ç’rast do të dorëzojë në vaksina destinuar për nevojat e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB).

Siç paralajmëroi Ministria e Punëve të Jashtme, donacioni i Aeroportit Ndërkombëtar Shkup do ta ndërmarrin ministrat e Punëve të Jashtme Bujar Osmani dhe i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski.

Është paraparë edhe takim tet-a-tet të Sijartos dhe Osmanit pas të cilit do të mbajnë konferencë, si dhe bisedime plenare midis delegacioneve të ministrive të punëve të jashtme të të dyja vendeve.

Postime të ngjashme

Në fshatin Nerasht u mbajt kuvendi i nëndegës së Lëvizjes BESA

Dafina Vidishiqi

Mungojnë punëtorët në Maqedoni, sindikata: Situata alarmante, paguani punëtorët sa duhet

Dafina Vidishiqi

Vazhdon çmontimi i anijeve në lumin Vardar

Dafina Vidishiqi

Palmer: Me rëndësi është të përshpejtohet aderimi i Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

“Muhafizi i 200 hafizave i’a dorëzoi shpirtin krijuesit të vet”

Dafina Vidishiqi

Hysni Ismaili pjesëmarrës në Sesionin e tetë plenar të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore që mbahet në Antali të Turqisë i ri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...