Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Siljanovska: Maqedonia do të bëhet anëtare e BE-së kur me BE-në të kryesojë Turqia

Zhurnal Ads

Shkup, 25 nëntor – Zhurnal.mk – Deputetja e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska Davkova thotë se Maqedonia e Veriut do të bëhet anëtare e BE-së vetëm atëherë kur Turqia të kryesojë me BE-në, informon Zhurnal.

Sipas saj dhe statusit që ka shkruar në FB, Maqedonia e Veriut do të fillojë negociatat me BE-në atëkohë kur Mali i Zi të kryesojë me BE-në, ndërsa zyrtarisht do të bëhet atëherë kur Turqia të kryesojë me BE-në.

Ky koment i Siljanovskës është vetëm një ironi ndaj pushtetit aktual duke i përqeshur për atë që nuk mund të arinin marrëveshje me Bullgarinë dhe për këtë shkak vendi nuk mund të anëtarësohet në BE.

Ironia e saj, gjegjësisht përmendja e këtyre dy vendeve është se asnjëra prej tyre nuk është në BE dhe kështu sipas saj, Maqedonia e Veriut asnjëherë nuk mund të bëhet anëtare e BE-së.

Sa për rikujtim Turqia është kandidate për anëtarësim në BE mirëpo përshkak kulturës fetare ajo po kundërshtohet nga Franca, Austria, Qipro e Sllovenia.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

D-r.Panovski: Na pret katastrofë nacionale nëse liderët dhe bashkësitë fetare nuk bëjnë thirrje për dëgjueshmëri

E.E.

Komisioni Evropian për skandalin me Erasmus plus: Harxhimet e parregullta duhet të kthehen

Z H

Mjetet narkotike, OJQ-të kërkojnë legalizim të kanabisit

T E

Qeveria e ka përcaktuar tekstin e Propozim-ligjit për kontroll financiar në sektorin publik

T E

Tryezë me temë: “Gjendja, sfidat dhe rekomandimet lidhur me zbatimin e politikave nga fusha e energjetikës”

Z H

Dimitrov: Nuk heqim dorë nga identiteti dhe gjuha maqedonase, as nga ardhmëria evropiane

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...