Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Simeone nuk ngopet me La Ligan: Shpresojmë të shkojmë deri në fund në Champions

Atletico Madrid ka vazhduar me serinë e fitoreve duke mposhtur në udhëtim skuadrën e Cadizit 2-4.Tekniku argjentinas gjithashtu shpjegoi edhe konkurrencën e lartë në skuadër dhe foli edhe për Ligën e Kampionëve.“Në futboll duhet të jetojmë me situatat që janë duke ndodhur. Duhet të kujdesemi dhe të shikojmë këtë vijë”.

“Nuk kishim Carrascon ose Marion, por skuadra u përgjigj mirë. Është rritur, por duhet edhe që Torreira të përmirësohet, për të pasur vend për Dembele, për të lejuar Vitolo që të rifitojë pozitën e tij”.“Çdo gjë ka garë të madhe që nënkupton se lojtarët duhet të vazhdojnë të punojmë. Lojtarët duhet të garojnë me njëri-tjetrin. Pastaj vjen Liga e Kampionëve ku shpresojmë se do garojmë deri në fund”, tha ai.Atletico tani është tetë pikë para Realit plus ka dy ndeshje më pak të zhvilluar

Postime të ngjashme

Zyrtare: Benfica fiton garën me Romën dhe Milanin, prezantohet sulmuesi Yaremchuk

D V

Atletja shqiptare, Luiza Gega kualifikohet në finale të “Tokio 2020”

D V

Tammy Abraham drejt largimit, garë e madhe për sulmuesin anglez

D V

Vedat Muriqi shuan spekulimet rreth të ardhmes së tij: Do të qëndroj te Lazio

D V

Chelsea i pakënaqur me çmimin e kërkuar nga Sevilla për Kounden

D V

Toni Kuka na thotë mirëmëngjesi nga Tokio, tregon se po i sjellin dy medaljet e arta në atdhe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...