Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Simovski apel maqedonasve etnikë: Regjistrohuni, vetëm këtu mund lirshëm të shpreheni se çka jeni

Drejtori i Entit Shtetëror për Statistikë (ESHS), Apostoll Simovski, në një paraqitje përmes së cilës u është drejtuar maqedonasve etnikë, u ka bërë thirrje të regjistrohen duke mos rënë pre e thirrjeve për bojkot të regjistrimit të popullsisë rezidente, duke thënë se thirrjet e tilla, kanë për qëllim të zhysin vendin në baltë, shkruan Zhurna.mk.

“Fatkeqësisht, kohët e fundit fushata negative është bërë gjithnjë e më intensive, por ju mos dëgjoni thirrjet e tilla për demotivim. U drejtohem maqedonasve drejtpërdrejt. Zonja dhe zotërinj, ju jetoni në të vetmin vend ku lirisht mund të deklaroheni si maqedonas. Këtu e keni atë mundësi pa ndonjë presion. Harrojini këto thirrje për bojkot me pretekstin se të sëmureni. Ne vazhdimisht kemi thirrur për respektimin e protokollevepër mbrojtje nga mospërhapja e epidemisë”, tha Simovski.

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...