Simovski: Mbi 600.000 persona të regjistruar, vetëm sot mbi 100.000

Shkup, 14 shtator – Më shumë se 600.000 qytetarë janë regjistruar deri më sot. Unë jam i kënaqur, por kjo nuk më bën të ndihem rehat dhe nuk do të jem rehat dhe nuk do të jem deri në ditën e fundit të regjistrimit, thotë drejtori i Entit Shtetëror të Statistikave, Apostol Simovski.

 

Sipas tij, vetëm sot janë regjistruar mbi 100.000 qytetarë.

“Me këtë ritëm, regjistrimi do të përshpejtohet dhe unë pres që të përfundojnë të gjitha gjërat në kohë.

Kemi një përshpejtim të procesit, nga java tjetër pres që të ngadalësohet pak, por jo në masë të madhe të ketë pengesa”, shton Simovski për “24 Analiza”.

Related posts

Nevzat Bejta në prag të zgjedhjeve lokale fletë turqisht “Ortak misyonumuz istediğim Gostivar için, hayırlı uğurlu olsun” !

Redaksia

Shkupi dhe Tetova rekord me raste aktive, Kavadari, Ohri dhe Gjevgjelia më të interesuarat për vaksinim

D V

Katër lista të pavarura të kandidatëve në zgjedhje, afati për mbledhje të nënshkrimeve deri më 30 gusht

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com