Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sindikata e policisë akuzon se ka tentativa për shuarjen e saj

Shkup, 12 shtator – Sindikata e Policisë akuzoi sot se është sjellë një njoftim i paligjshëm në Ministrinë e Brendshme, e cila ndalon pezullimin e tarifave të anëtarësimit në sindikatë për anëtarët e Unionit dhe se, siç thonë ata, është një përpjekje për ta shuar atë.

Sindikata pyetet pse dhe për cilat arsye anëtarësia e SPM u shfuqizua dhe nëse nuk do të thotë një hyrje në një regjim totalitar.

Sipas sindikatës, policia është fytyra e një vendi dhe për të rikthyer dinjitetin, Ministria e Brendshme duhet të fillojë një proces në të cilin oficerët e policisë që kryejnë detyrat e tyre në mënyrë profesionale do të trajtohen si profesionistë.

Sipas SPM, që ndikimet politike në Ministrinë e Brendshme të ndalen, është koha që të gjithë në Ministrinë e Brendshme të gjejnë vendin e tij, atje ku meriton.

SPM sot u bëri thirrje të gjitha institucioneve kompetente në vend që të marrin masa dhe, siç thonë ata, të korrigjojnë padrejtësinë që u bë me qëllim që të shuhet lëvizja sindikale në vend.

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...