Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Sindikata e policisë kërkon që MPB t’i zgjidhë problemet me uniformat

Shkup, 14 tetor, zhurnal.mk – Sindikata e Policisë në Maqedoni përmes kumtesës sot kërkoi nga Ministria e Punëve të Brendshme t’i zgjidhë problemet e tyre e uniformat dhe me automjetet e parregullta zyrtare.

“I ‘zbukuruat’ stacionet e policisë, ndërsa nëpunësit policorë voziten me automjete të parregullta, uniformën akoma nuk e kanë të kompletuar, dimri ja ku po vjen, ndërsa kolegët e rinj, numër edhe deri disa mijë edhe më tej do të ngrijnë me xhupin e njohur me peshë as më pak e as më shumë se ‘300 gramë’. Deri kur nëpunësit policorë do t’i kryejnë detyrat zyrtare me uniformë ‘kush si të gjendet’ dhe deri kur do t’u gëzohemi donacioneve zotërinj nga Ministria”, thuhet në kumtesë.

Nga Sindikata e policisë thonë se drejtësia është në anën e tyre dhe se qëllimi i tyre nuk është vetëm të ulen në kolltukë të rehatshëm për punë.

Sipas tyre nga kompetentët në MPB varet nëse parulla “Polici e kënaqur-qytetarë të sigurt” do të arrihet apo jo.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami: 2 deputetë të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës

R Zh

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...