Maqedoni

Sindikata e Postave të Maqedonisë: Të punësuarve u rrezikohen vendet e punës

Zhurnal Ads

Shkup, 3 shtator, zhurnal.mk – Nga Sindikata e Postave të Maqedonisë thonë se falimentimi i Eurostandard Bankës seriozisht ka shkatërruar punën financiare të kompanisë.

Të punësuarit frikësohen për vendet e tyre të punës dhe për ekzistencën e familjeve të tyre.

Kërkojnë nga Qeveria që kjo çështje të jetë prioritet dhe të sillet vendim për fillimin e bisedimeve me një bankë të re, për shkak se pasojat financiare veçmë janë shumë të mëdha.

Sindikalistët kërkojnë takim urgjent me kryeministrin Zoran Zaev.

Postime të ngjashme

Gjykimi për padinë e Zaevit kundër Nikollovskit shtyhet për më 20 nëntor

Z H

Ndryshimet ligjore në arsim, Xhaferi: Le të merren vesh partitë për komisionet në Kuvend

XH,I

Myftinia e Gostivarit shënon lindjen e Muhammedit A.S

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...