Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Siri, humb jetën në një sulm me bombë myftiu i Damaskut i regjimit të Asadit

Myftiu i Damaskut i regjimit të Bashar al-Asadit, Adnan Afiouni, ka humbur jetën si pasojë e shpërthimit të një bombe të vendosur në automjetin e tij, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas agjencisë së lajmeve të regjimit sirian, SANA, ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes në qytezën Qudsaya në periferi të Damaskut.

Në lajm nuk është dhënë asnjë informacion në lidhje me autorët e sulmit.

Postime të ngjashme

Danimarka ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca

S.B.

Presidentja e KE-së: Marrja e 50 milionë dozave të vaksinës Pfizer do të përshpejtohet

S.B.

Italianët vërshojnë në Serbi për t’u vaksinuar, duan Pfizer dhe Sputnik

S.B.

Japonia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe për lëshimin e roverit në Hënë

S.B.

Keqmenaxhimi i pandemisë, shkarkohet ministri rumun i shëndetësisë

S.B.

Amerika uron Izraelin për suksesin me vaksinimin e popullsisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...