Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Siria do të mbajë zgjedhje presidenciale

Siria do të mbajë zgjedhjet presidenciale muajin e ardhshëm, ka njoftuar parlamenti i këtij shteti.

Presidenti sirian Bashar al-Assad nuk pritet të përballet me opozitë serioze, pavarësisht konfliktit dhe krizës ekonomike në rritje.

Pas 10 vjetëve të luftës, Qeveria siriane kontrollon pjesën më të madhe të shtetit.

Si pasojë e luftës kanë vdekur rreth 400,000 persona dhe gjysma e sirianëve janë shpërngulur.

Zgjedhjet për pozitën e presidentit, me mandat shtatëvjeçar, do të mbahen më 26 maj, ka thënë kryeparlamentari Hamouda Sabbagh

Postime të ngjashme

Izraeli sulmon tunelet e Gazës, sulmet me raketa palestineze vazhdojnë

S.B.

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet të dielën për të diskutuar për Gazën

S.B.

Europa rihap turizmin

S.B.

Gati lufta civile mes arabëve dhe izraelitëve

S.B.

Shpërthim në xhami gjatë lutjeve të së premtes, 12 të vrarë në Afganistan

S.B.

Indonezia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...