Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Situata alarmante, Presidenti thërret Këshillin e Sigurisë

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Nesër, 29 Tetor 2020 ( E Enjte ), me fillim në ora 11.00 në Kabinetin e Presidentit në “Vila Vodno” do të mbahets eanca e Këshillit për Siguri të RMV-së – thuhet në një njoftim nga Presidenca.

Në seancë, krahas anëtarëve të rregullt të Këshillit, me ftesë të Presidentit Stevo Pendarovski, do të merr pjesë edhe Ministri I Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Sic thuhet në njoftim, në seancën e 9-të të Këshillit të Sigurisë do të bisedohet për situatën aktuale me pandeminë e COVID-19 në territorin e RMV-së dhe për masat dhe aktivitetet e institucioneve kompetente.

Postime të ngjashme

ASH-AAA: Zaevit nuk i pengon numri i dëshmitarëve, por numri i shqiptarëve

D J

Në gjykimin për “organizatorët e 27 prillit” dëshmuan më shumë dëshmitarë të mbrojtjes

D J

Ahmeti – Silvestri: Jo politizim dhe etnizim të regjistrimit

D J

Zaev: Në mënyrë kategorike kërkuam prej Telegramit ta fshijë grupin “Dhoma Publike”

D J

Dhjetë sportistë do të marrin bursë vjetore nga Komuna e Gostivarit

D J

Kungullovski: Lloji britanik i virusit korona sipas gjitha gjasave do të bëhet dominant

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...