Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Situata e pandemisë pritet të përkeqësohet drejt një katastrofe”/ Meta letër Ramës dhe Manastirliut: Çfarë masash keni marrë?

Zhurnal Ads

“Situata e pandemisë pritet të përkeqësohet drejt një katastrofe”, kështu shkruan në facebook presidenti Ilir Meta ndërsa njofton se i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama dhe ministres Ogerta Manastirliu për situatën nga covid.

Nisur nga bilanci i djeshëm i covid Meta thotë se shtrohet si domosdoshmëri një rivlerësim tërësor i situatës dhe masave të marra në raport me të, duke konsideruar edhe afrimin e stinës së ftohtë, si një tjetër faktor rëndues.

Meta thotë më tej se: Me përshkallëzimin e krizës së rëndë politike e institucionale, veçanërisht pas shkeljes brutale e të njëanshme të Marrëveshjes konsensuale të 5 Qershorit, situata e pandemisë pritet të përkeqësohet drejt një katastrofe, që duhet parandaluar në kohë.

Postimi i Metës

Nisur nga përkeqësimi i dukshëm i situatës së pandemisë COVID-19, me shtim të numrin të personave të infektuar, e fatkeqësisht me rritje edhe të numrit të qytetarëve të cilën kanë humbur jetën, shtrohet si domosdoshmëri një rivlerësim tërësor i situatës dhe masave të marra në raport me të, duke konsideruar edhe afrimin e stinës së ftohtë, si një tjetër faktor rëndues.

Me përshkallëzimin e krizës së rëndë politike e institucionale, veçanërisht pas shkeljes brutale e të njëanshme të Marrëveshjes konsensuale të 5
Qershorit, situata e pandemisë pritet të përkeqësohet drejt një katastrofe, që duhet parandaluar në kohë.

Në këto kushte, po bëj publike letrën zyrtare që i kam dërguar ministres së Shëndetësisë, për dijeni Kryeministrit ende në detyrë dhe Kryetarit të Kuvendit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Takimi me Metën për datën e zgjedhjeve, Idrizi: Shfrytëzova momentin për të ngritur shqetësimin për çështjen e detit

admin

Ndër vendet e para/ Mediat izraelite: Shqipëria miraton përkufizimin e IHRA mbi antisemitizmin

admin

Raporti, pandemia i kushton 2.2 mld lekë pushtetit vendor

S.B.

Shqipëria dhe Kosova arrijnë marrëveshje për mobilitetin në punë

admin

Vettingu konfirmon në detyrë drejtorin e SHÇBA-së

S.B.

Vetëdorëzohet 19-vjeçari që kreu atentatin ndaj drejtorit të Policisë Bashkiake në Shkodër

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...