Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

Shkup, 13 prill – Zhurnal – Aktualisht kemi një presion të shtuar mbi qendrat e Kovidit në vend, dhe kjo e bën situatën serioye, deklaroi ministri I Shëndetësisë, Venko Filipçe, sipas të cilit gjatë ditës së djeshme ka pasur një numër më të madh të të shtrirëve në spital.

Situata në spitale menaxhohet çdo ditë në përputhje me nevojat, plotësimin dhe hapjen e vendeve të reja për hospitalizim. Në takimin e mëngjesit me drejtorët e klinikave, kemi shkëmbyer informacione në lidhje me gjendjen, informoi Filipçe.

Masat, theksoi ministri  në njoftim, japin rezultate, por nevojitet respektimi maksimal i tyre, për të kapërcyer këtë valë epidemiologjike.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...