Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Situata me Covid 19: Për 10 ditë vdiqën 64 persona në Kosovë

Më 28 gusht u regjistrua vetëm 1 rast i vdekjes nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 499.

Por ky numër për 10 ditë u rrit për 64 dhe shkoi në 563.

IKSHPK dje njoftoi për bilancin e viktimave, ku numri i përgjithshëm është 563. Ndërkaq u regjistruan 92 raste të reja dhe u shëruan 115 pacientë.
Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 3 mijë e 10.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Qeveria thotë se fluksi i qytetarëve për në Shqipëri s’ka lidhje me masat

R Zh

Nga Qeveria e Serbisë pyesin Kurtin: A e ke prioritet “Shqipërinë e Madhe”?

R Zh

“Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve”

R Zh

Kosovë / 775 gjoba brenda 24 orëve për ata që s’respektuan masat anti-COVID

R Zh

Presidentes Osmani i kërkohet që të ketë prioritet çështjen e grave të dhunuara gjatë luftës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...