Kosovë

Situata me Covid 19: Për 10 ditë vdiqën 64 persona në Kosovë

Zhurnal Ads

Më 28 gusht u regjistrua vetëm 1 rast i vdekjes nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 499.

Por ky numër për 10 ditë u rrit për 64 dhe shkoi në 563.

IKSHPK dje njoftoi për bilancin e viktimave, ku numri i përgjithshëm është 563. Ndërkaq u regjistruan 92 raste të reja dhe u shëruan 115 pacientë.
Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 3 mijë e 10.

Postime të ngjashme

Ja kush është 22 vjeçari që humbi jetën si pasojë e aksidentit në Drenas

admin

Thaçi: Marrëveshja Kosovë- Serbi u vonua 2-3 vite, me nënshkrimin e saj ranë flluskat e gënjeshtrave për harta të ndarjes së territorit

admin

Hoti merr pjesë në përurimin e një shkolle në Lipjan, kërkon që të respektohen makismalisht masat

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...