Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Situata në kaskadën e Drinit në kontroll të plotë”

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare ka njoftuar sot se po vijon monitorimi i nivelit të ujrave në kaskadën e lumit Drin.

Sipas KESH situata mbetet në kontroll të plotë dhe niveli i liqeneve paraqitet si më poshtë: Fierza 285.30 m, Koman 173.58 m, Vau i Dejës 74.97 m.

Ndërkohë njoftohet se prodhimi vijon te jetë me kapacitet të plotë në HEC Koman dhe HEC Vau i Dejës. Prurjet natyrore totale në kaskadë për momentin janë 3460 m3/s.

Nga ana tjetër bëhet me dije se shkarkimet nga HEC Vau i Dejës janë në sasinë 500m3/s, ose sa 27% e prurjeve totale në kaskadë, ndërsa në HEC Koman  shkarkimet nga portat për momentin janë 400 m3/s.

Postime të ngjashme

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Nuk pretendoj të jemi si Danimarka, por të paktën t’i ngjajmë Kosovës. Kush shet votën…

S.B.

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

S.B.

“Të mbrojmë votën” – Meta: Nëse do funksiononte SPAK, s’do merrja iniciativa

S.B.

Çomo, pjesë e listës së PS/ Rama: Nxora një sekret të vogël, nuk duhet të mungosh në qeveri. Duam të bëhemi si ty

S.B.

Rama: Pres shumë lajme të mira, ja kur do të nisë vaksinimi masiv në vendin tonë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...