Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Situatë alarmante në Bosnjë dhe Hercegovinë, 38 të vdekur nga Covid-19

​​​​​​​Sipas të dhënave zyrtare të institucioneve të Bosnjë dhe Hercegovinës, në këtë vend, në 24 orët e fundit janë regjistruar 393 të infektuar rishtas me coronavirus.

Këto rezultate, sipas mediave vendase, përcjell Telegrafin, kanë dalë pasi është bërë marrja dhe testimi i 2.218 mostrave.

Por lajmi trishtues është se tridhjetë e tetë njerëz që ishin diagnostikuar më parë me virusin kanë ndërruar jetë.

Ndërkohë në 24 orët e kaluara, 19 persona me COVID-19 vdiqën në Kroaci dhe bazuar në 2,178 teste të kryera, u regjistruan 94 raste të reja të infeksionit me coronavirus, njoftoi Selia Kombëtare e Mbrojtjes Civile.
Ka 805 pacientë në spital, 74 prej të cilëve janë në një aparat respirator.

Në 24 orët e kaluara, 19 persona me COVID-19 vdiqën në Kroaci dhe bazuar në 2,178 teste të kryera, u regjistruan 94 raste të reja të infeksionit me Coronavirus, njoftoi Selia Kombëtare e Mbrojtjes Civile.

Siç bëhet e ditur më tej, ka 805 pacientë në spital, 74 prej të cilëve janë në një aparat respirator. 

Postime të ngjashme

AstraZeneca vaksina më e përdorur në botë

N E

Sergey Lavrov hedh poshtë ndryshimin e kufijve në territorin e ish-Jugosllavisë

N E

SHBA vaksinohen 24 % e popullsisë

N E

Mbi 3 milion viktima nga Kovit-19 në të gjithë botën

N E

Italia do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese

N E

Forcimi i aleancës SHBA-Japoni e shqetëson Kinën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...