Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

S’ka datë për hapjen e universiteteve në Shqipëri, mësimi do vijojë online

Komiteti Teknik i Menaxhimit të Pandemisë COVID-19 në Shqipëri konstaton një rëndim të lehtë të situatës, por thonë se ajo mbetet tejet e kontrolluar si në drejtim të testimeve ashtu dhe në drejtim të menaxhimit të rasteve të cilët kanë nevojë për trajtime më të specializuara qoftë në banesë qoftë në spitale.

Prandaj ky Komitet ka marrë vendim për të mos hapur universitetet deri në një afat të pacaktuar.

“Mësimi në Universitete për shkak të situatës që është do të vazhdojë online edhe për një periudhë në varësi të vlerësimit dinamik që ne po bëjmë. Ajo që ne vazhdojmë të themi me forcë është që beteja me COVID-19 nuk është spitalore por është betejë territori dhe e të gjithëve”, u shpreh zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli

Komiteti e përjashton këtë rast por thotë se gjithçka do vendoset në varësi të shifrave. /Ora News/

Postime të ngjashme

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

Sistem modern për analizat: 3 mln euro për sigurinë dhe shpejtësinë e shërbimit në QSUT

Bekim Laçi

Kryebashkiaku drejt shkarkimit/ Qerim Ismailaj i Mallakastrës rezultoi i dënuar në Greqi. Nuk e deklaroi

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Në Shqipëri hapen qendra shëndetësore për turistë, me teste të shpejta për Covid-19

Bekim Laçi

Provimi i fundit! Sot 34 mijë maturantë do të testohen në lëndët me zgjedhje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...