S’ka përkthyes adekuat, Nagavci detyrohet të flasë anglisht në Shkup

Shkup, 8 tetor – Ministrja e Arsimit në Kosovë, Arbërie Nagavci sot po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Pas takimit me ministren e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska, ministrja kosovare u paraqit në konferencë të përbashkët për media, raporton Alsat.

Mirëpo autoritetet vendase nuk siguruan përkthim adekuat nga gjuha shqipe në atë maqedonase dhe si rrjedhojë, Nagavci u detyrua të jep deklaratë në gjuhën angleze.

Related posts

Debati për ligjin e ri për marrëdhënie pune vazhdon pas pushimeve

Z H

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

Z H

KRRE ua mori licencat për kryerjen e veprimtarisë tre kompanive për tregti me naftë dhe derivate të naftës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More