Agjencia Zhurnal.mk
Sport

S’ka pushim për klubet në ligën Premiere, sonte dy super ndeshje

Liga Premiere vazhdon edhe në ditën e parë të vitit të ri. Sfidat e para në vitin 2021 do t’i luajnë Evertoni dhe Manchester Unitedi.

Evertoni i Carlo Ancelottit do t’ia bëjë sefte këtë vit me ndeshjen në shtëpi kundër West Ham United.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 18:30 dhe Evertoni do të kërkojë fitore për të pushtuar vendin e dytë.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet nga ora 21:00 mes Manchester United dhe Aston Villës.

Pas gabimit të Liverpoolit, Unitedi ka shans që ta barazojë me pikë në renditjen e Ligës Premiere.

Aktualisht United ka 30, kurse Liverpooli 33.

Postime të ngjashme

Struga shkund Bellasicën, fitorja i dedikohet Ard Kasamit

T E

Chiesa: Juventusi ende beson në Scudetto, do të luftojmë deri në fund

Z H

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...