Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Skandali me lejet për vozitje, Spasovski: Policët do të suspendohen nga MPB-ja

Numri një i Ministrisë së Brendshme, Oliver Spasovski sot njoftoi suspendimin nga puna të 8 punonjësve të policisë të cilët janë të përfshirë në skandalin me lejet për vozitje. Spasovski u shpreh se të gjithë ata që kanë shkelur ligjin dhe kanë kryer vepër penale, do të përgjigjen para ligjit.

“Jemi për parandalimin e korrupsionit, edhe në këtë rast ku kemi keqpërdorim të detyrës zyrtare. Është e saktë se kemi hetim për 8 persona të cilët janë të punësuar në MPB dhe që kanë marr pjesë në këtë vepër ilegale, pajisje me patentë shoferi personat që nuk e kanë kaluar provimin. Janë nën hetim 8 punonjës të policisë, ata do të suspendohen nga MPB-ja”, deklaroi Oliver Spasovski, ministër i brendshëm, duke mos dashur te shpalos me shume detaje, nen arsyetimin se hetimi është në rrjedh e sipër, përcjell Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shahpaska në Berovë në dhënien e lejes në shtëpinë për mbrojtje sociale të personave të moshuar “Dr. Ivan Vllashki”

D V

Nga sot hyrja në Gjermani vetëm me test negativ

D V

Rritet numri i rasteve të reja me Kovid-19, trendi i paraqitjes së llojeve të reja me siguri do të vazhdojë

D V

Në vendkalimin kufitar Bogorodicë për dalje nga shteti pritet 40 minuta

D V

ASH caktoi kandidatin e saj për kryetar të Dibrës

D V

Mot shumë i nxehtë me temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...