Skema e mbështetjes për fermerët, Rama publikon shifrat e përfituesveshtetjes për fermerët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar të dhënë për përfitimet që kanë marrë fermerët.

 

Përfitime këto që janë bërë siç thotë Rama falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi për punimet e mekanizuara në bujqësi.

“MIRËMËNGJES dhe me ketë informacion se sa fermerë shqiptar kanë përfituar falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi, për punimet e mekanizuara në bujqësi, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar Rama.

https://www.facebook.com/watch/?v=3776892655750556

Related posts

Covid 19/ Lindita Nikolla e nis seancë me thirrje ndaj deputetëve për vaksinim

D V

Bashkia e Tiranës i heq licencën kompanisë që menaxhon linjën e Unazës

N E

Shiti 25 apartamente të ortakut të tij, gjykata e Sarandës nxjerr të pafajshëm të akuzuarin për mashtrim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com