Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Skënder Brataj: Masat kufizuese do të hiqen gradualisht

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte i ftuar drejtori i përgjithshëm i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj.

Ai sqaroi se për dy ditë nuk ka pasur asnjë të shtruar në spitalin infektiv, ndërkohë që ka pasur shtrime në spitalet rajonalë.

I pyetur nga Bieta nëse do të kemi lehtësim të masave këtë fundjavë siç është përfolur, Brataj nuk dha një përgjigje konkrete.

Ai tha se lehtësimi i masave do të nisë gradualisht, por ngurroi të jepte një datë fikse.

“Mbajtëm masa konstante gjatë gjithë kohës, të lehta dhe të mesme…tani ato masa do të hiqen gradualisht, nuk mund të hiqen sot me nesër”, u shpreh ai.

Sa i përket imunitetit të tufës, Brataj tha se nuk është arritur ende, por la të kuptphej se do të kalojmë një dimër normal.

Postime të ngjashme

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...