Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Skenë qesharake në Portugali, lojtarët e Portos dhe të Bragës shtyjnë ambulancën

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në ndeshjen e Kupës së Portugalisë mes Bragës dhe Portos.

Çudirat në futboll nuk kanë fund dhe pavarësisht rezultatit përfundimtar 1-1 dhe ndeshjes shumë të luftuar, e cila kishte edhe 2 kartonë të kuq, një episod vërtet i veçantë u regjistrua në këtë duel.

David Carmo, futbollist i skuadrës vendase, u dëmtua në gjysmën e pjesës së dytë.

Ai nuk mund të vazhdonte lojën dhe u desh autoambulanca të futej në fushë për ta marrë dhe për ta transportuar.

Aty lindi një problem, që u zgjidh nga futbollistët.

Autoambulanca e kishte të vështirë të lëvizte dhe lojtarët u detyruan ta shtynin, që të dilte jashtë fushës së blertë.

Sigurisht që gjithçka u kap nga kamerat dhe videot u kthyen virale në rrjetet sociale.

Postime të ngjashme

Real Madridi konfirmon edhe një rast me Covid-19

D V

Buffon tregon historinë se si vendosi të ishte portier

D V

Milani mund të përdorë klauzolën e Pessinas për të transferuar Ilicicin

D V

“Nga hero në zero”, kështu vlerësohet paraqitja e Baillyt në eliminimin e Bregut të Fildishtë nga Spanja nga Lojërat Olimpike

D V

Faqja e UEFA-s reklamon ‘Arenën Kombëtare’, pyet tifozët nëse e din ku gjendet ky stadium që do ta organizojë finalen e Ligës së Konferencës

D V

Depay shënon supergol ndaj Stuttgartit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...